Довідка про реєстранта доменного імені

Послуга з видачі довідки з відомостями про реєстранта доменного імені або інформацією про його встановлення дозволяє встановити належного відповідача, до якого слід звертатись для захисту Ваших прав при виявленні їх порушення у мережі Інтернет.

Відповідно до пункту 13 Інформаційного листа Вищого господарського суду України "Про деякі питання практики застосування господарськими судами законодавства про інформацію" від 28 березня 2007 року № 01-8/184, пункту 12 постанови Пленуму Верховного суду України "Про судову практику у справах про захист гідності та честі фізичної особи, а також ділової репутації фізичної та юридичної особи" від 27 лютого 2009 року № 1, пункту 31 постанови Пленуму Верховного суду України "Про застосування судами норм законодавства у справах про захист авторського права і суміжних прав" від 04 червня 2010 року № 5, пункту 46 постанови Пленуму Вищого господарського суду України "Про деякі питання практики вирішення спорів, пов'язаних із захистом прав інтелектуальної власності" від 17 жовтня 2012 року № 12 дані про власника веб-сайта можуть бути витребувані відповідно до положень законодавства України в адміністратора системи реєстрації та обліку доменних імен та адрес українського сегменту мережі Інтернет.

Повноваження департаменту "Центр компетенції" Консорціуму "Український центр підтримки номерів і адрес" щодо надання послуги з видачі довідок з відомостями про реєстранта доменного імені або інформацією про його встановлення підтверджуються Свідоцтвом про акредитацію, виданим Об’єднанням підприємств "Український мережевий інформаційний центр" 11 квітня 2016 року.

Надання цієї послуги здійснюється із застосуваннямонлайн-сервісу "WEB-FIX", за допомогою якого Ви маєте можливість через особистий кабінет (з використанням персонального паролю) здійснювати:

 • подання заяв щодо видачі довідок;
 • оплату замовлень послуги – в режимі онлайн або на підставі сформованої квитанції;
 • перегляд підготовлених довідок.

Заява щодо видачі довідки додатково подається в паперовій формі та повинна бути мотивованою та аргументованою, а також відповідати вимогам законодавства про захист персональних даних, оскільки довідка може містити персональні дані реєстрантів доменних імен та/або власників веб-сайтів, що перебувають у скритому доступі в сервісі WHOIS.

Підготовлена довідка містить інформацію про:

 1. назву доменного імені;
 2. доступність за доменним іменем веб-сайту для публічного використання у мережі Інтернет;
 3. дату та час реєстрації доменного імені, дату внесення останніх змін, дату та час завершення строку реєстрації доменного імені;
 4. DNS-сервер(-и);
 5. реєстратора доменного імені: найменування; ідентифікаційний код; місцезнаходження; фактична адреса (офіс); веб-сайт; WHOIS Server; е-mail; телефон; факс;
 6. реєстранта доменного імені: найменування / прізвище, ім'я, по батькові; адреса місцезнаходження; електронна адреса; телефон; факс;
 7. IР-адресу, якій/яким відповідає доменне ім’я;
 8. адресу фактичного місцезнаходження власника хостингу;
 9. хостинг-провайдера: ASN; найменування; ідентифікаційний код; дата та час реєстрації; місцезнаходження; веб-сайт; е-mail; телефон; факс;
 10. доступність сервера;
 11. тип сервера.

В залежності від мети отримання довідки при її підготовці може проводитись: дослідження автентичності даних в інформаційній системі WHOIS; дослідження інших доменних імен, які використовуються тим самим реєстрантом; оцінка надійності джерел інформації; пошук даних про реєстранта доменного імені / власника веб-сайту в різних джерелах інформації; здійснення порівняння даних, пошук альтернативних джерел інформації тощо.

Довідка видається впродовж 10 днів з дати отримання гарантійного листа / оплати за послугу.

Послуга з видачі довідки регламентована пунктом 17 Порядку надання послуг з проведення фіксації і дослідження змісту веб-сторінок у мережі Інтернет, затвердженому ОП УМІЦ 01 серпня 2016 року.